снує ряд моментів, які потрібно враховувати при покупці морозилки.  Як вибрати морозильну камеру для будинку, щоб техніка прослужила протягом довгого часу і відрізнялася відмінними якостями, давайте розберемось.

Варіативність модифікацій і установка морозильників 

Така техніка представлена ​​на ринку в декількох модифікаціях.

Морозильні камери. Такі варіації характеризуються компактними параметрами і простотою.

Поділяються установки на:

  • окремо стоячі і вбудовані,
  • можуть розташовуватися і на підлозі, і на гарнітурі в кухні поряд з іншим обладнанням,
  • техніка оснащується полками, як і в звичайному холодильнику, на яких розкладаються продукти.

Зазвичай такі камери включають кілька контейнерів, яких цілком достатньо для заощадження найнеобхідніших продуктів. Але такий варіант не користується особливою популярністю на ринку.

Морозильні ларі. Вартість таких моделей нижче в порівнянні з шафами, а корисний об’єм набагато більше. Зовні модифікації схожі з скринею, що закривається зверху кришкою. За габаритами техніка займає місця більше, тому актуально купувати даний варіант для великих квартир або приміщень з просторими коридорами, коморами.

Перевага скринь полягає в наявності ґратчастих осередків, які легко дістати, а розташування їх компактне. Такі пристосування прискорюють процес заморозки і підвищують його ефективність, а їх компактне розташування підвищує корисний об’єм техніки.

Але для зберігання дрібних ягід будуть потрібні спеціальні контейнери, щоб уникнути провалювання їх крізь прогалини. Ємність горизонтальних варіацій варіюється, тому підібрати потрібну не проблема.

Морозильні шафи. Зовнішній вигляд конструкції схожий зі звичайними агрегатами для зберігання продуктів і бакалії, а висота варіюється в межах 0.5-2 м. За габаритних параметрів підібрати подібні модифікації легко для будь-яких вимог, тому розташовуються вони навіть в малогабаритних квартирах.

Техніка включає конструктивно ящики з міцного пластику, які висуваються, що забезпечує зручність для користувачів. Подібне розташування секцій призводить до зниження корисного об’єму, але одночасно ізоляція відсіків виключає змішування запахів між собою.

Перший варіант актуально купувати для приміщень з обмеженим простором або коли холодильник не має морозильної камери, другий – для будинків і квартир, що мають багато корисної площі (часто використовується і як торгове обладнання), а третій вважається універсальним, так як підходить для різних ситуацій. Залежно від цього і здійснюється установка техніки.

Вибираєм по параметрах

Щоб вибрати необхідний агрегат потрібно звернути увагу на головні параметри, зокрема розміри конкретної моделі. Техніка не повинна захаращувати простір і заважати, особливо на кухні.

Місткість морозильних камер
Ємність таких агрегатів – головний критерій. На нього обов’язково потрібно звертати увагу в першу чергу. Цей критерій показує, яка площа вміщує продукти і в якій кількості.

Перш ніж приступати до покупки, потрібно встановити обсяг зберігання фруктів, овочів, м’яса, риби. Розраховуючи необхідний показник також потрібно брати до уваги і перегородки, бар’єри, полки, які займають місце в моделі.

Різниця між загальним і корисним об’ємом складає приблизно кілька десятків літрів або кубічних дециметрів. Це свідчить про те, що навіть при великих габаритних параметрах агрегату він вміщує трохи продуктів.

Сучасний ринок пропонує безліч варіантів на будь-який смак і гаманець. Корисний об’єм камери варіюється в межах 100-500 л. Сім’ї, що складається з 3-4 чоловік, підійде варіація на 250 л і більше, але тільки в разі якщо люди мають намір зберігати і зимові заготовки, і м’ясні, рибні продукти.

Ті, хто має дачну ділянку, на якому збирається врожай, рекомендується придивитися до моделей зі значною місткістю.

Великим обсягом відрізняються морозильні ларі, показник яких дорівнює 400-500 л. У вертикальних модифікаціях значення варіюється в діапазоні 80-350 л. Але є і виключення з правил, враховуючи, що кожен виробник хоче придумати щось нестандартне.

Варіанти розморожування установок
Ще один критерій – система розморожування. Виділяють ручну і автоматичну різновид. Перша передбачає, що раз в 365 днів розморожування проводиться без допомоги функцій техніки.

Морозильники, які мають автоматику, більш практичні і зручні. Така комунікація виконує все сама, навіть при тривалому зберіганні продукти не перетворяться в брилу льоду за рахунок наявності функції «No Frost». Суть її полягає в:

  • однаковому охолодженні продуктів;
  • виключення утворення інею і льоду;
  • забезпеченні постійної циркуляції холодних потоків.

Елемент, який відповідає за випаровування, усуває вологу, яка утворюється на стінках техніки. Використання пакетів з поліетилену для зберігання заготовок виключає підсушування продуктів, не даючи проникати кисню в них. Подібні пристрої не вимагають періодичного розморожування, але мити агрегати необхідно, щоб уникнути забруднень і провітрювати за правилами гігієни.

Існує ще спрощений варіант, суть якого полягає в зниженні ступеня утворення інею усередині пристрою. Технологія отримала назву «SmartFrost». Перевага такої системи полягає в проведенні розморожування набагато рідше.

Дорогі модифікації відрізняються наявністю комплектуючої, що відповідає за випаровування, в кожній секції, що значно підвищує ефективність усунення вологи і інею.

No Frost

Управління морозильною камерою
Морозильна камера має управління, яке розділяється на механічне та електронне. Останнє, в порівнянні з першим, характеризується рядом переваг. це:

  • точність;
  • виставлення різних режимів;
  • здійснення запису;
  • виконання команд.

 

Установки з електронним управлінням забезпечуються спеціальним монітором, де і виставляється відповідний варіант функціонування агрегату. На це витрачається приблизно кілька секунд.

Але морозилки з механічним управлінням відрізняються надійністю і рідко дають збій в роботі. До того ж вартість таких установок нижче, ніж в першому випадку.

Зустрічаються і модифікації з комбінованою системою. Пристрої з електромеханічним управлінням поєднує в собі переваги двох варіантів.

Допоміжний функціонал

При виборі потрібно звертати увагу і на функціонал техніки, що дозволить підібрати найбільш якісну модель згідно потребам та бюджету. Додатковий функціонал, як правило, включає наступні опції:

1. Режим суперзаморожування. Такий параметр сприяє миттєвому охолодженню продуктів, використовуючи нагнітач на максимальній потужності. Температура становить -32 ° C, а під час процесу вітаміни і корисні речовини зовсім не випаровується.
Працювати в інтенсивному режимі техніка не повинна більше доби, щоб виключити безперервність функціонування компресора. Оптимальний варіант після заморозки виставити «Зберігання». Деякі модифікації пристроїв самі переходять в традиційний режим після досягнення заданого показника.
2. Індикатори звукового і світлового типу. Такі опції повідомляють, якщо агрегат закритий не повністю або температура в морозилці підвищилася.

3. Наявність ручки-важеля, що забезпечує зручність для користувача. Комплектуюча віджимає ущільнюючий елемент і спрощує відкриття, що в звичайному випадку важко через розряджений всередині кисню.

4. Пристосування, що регулюють холод. Це опція, яка зберігає оптимальні показники температури. Такі пристосування представляють акумуляторні пристрої, зовні схожі з контейнерами з полімерів. У «тілі» елементів знаходиться спеціальний склад, який охолоджується поступово, підтримуючи оптимальний показник. У разі відсутності харчування техніка з такими комплектуючими здатна працювати протягом 2-х діб.

5. Захист від перепадів напруги, що гарантує безпеку і безперебійне функціонування техніки.

Але потрібно пам’ятати про те, що деякі опції призводять до швидкого зносу нагнітача в зв’язку з безперервною навантаженням на систему. Наприклад, перша. Наявність додаткових опцій підвищує зручність експлуатації, але одночасно приводить до підвищення вартості на агрегати.